Yeni Sağlık Bakanı’nın Ensar Vakfı forması ile fotoğrafları ortaya çıktı, eski tweet ve genelgeleri gündem oldu

Fahrettin Koca’nın görevden affını istemesi üzerine yerine atanan yeni Sağlık Bakanı Kemal Memişoğlu’nun Ensar Vakfı forması ile fotoğrafları ortaya çıktı. Öte yandan Memişoğlu’nun Aziz Yıldırım hakkında bir paylaşımı ve sağlık personeline “Edebe uygun giyinin’’ uyarısının yer aldığı genelgesi dikkati çekti.

“Şikeci hapisten kaçan Aziz…”

Memişoğlu 27 Nisan 2024’teki paylaşımında, “Fenerbahçe’nin şampiyonluğunu kutluyor, gerçek FB taraftarını tebrik ediyor ve şikeci hapisten kaçan Aziz’den kurtulmalarını diliyorum” diye yazdı. Twitter’da Fenerbahçe taraftar sayfası 12 Numara ise bu tweeti alıntıladı ve ‘‘Yeni Sağlık Bakanını tanıyalım’’ notu ile paylaştı.

“Kıyafetler edep adap ve inanca göre…”

Yeni Bakan Kemal Memişoğlu, İstanbul İl Sağlık Müdürüyken 11 Aralık 2019’da yayınladığı genelgede sağlık çalışanlarının ‘Edep, adap ve inanca uygun’ giyinmesini istedi. Memişoğlu genelgesinde şöyle dedi:

“Sağlıkta dönüşüm ile birlikte dünya standartları üzerinde çalışan sağlık çalışanlarımızın kendi temayülleriyle karar verilen kıyafet standartlarına göre, tüm sağlık personelinin (hemşire, ebe, sağlık memuru, sağlık teknikeri) 13/02/2019 tarih ve 87300753 sayılı Makam Onayı ile kıyafet standartları belirlendiği, hem personelin aidiyet duygusunun gelişimi hem de hizmet verilen kurumumuzun saygınlığı açısından standartlara uyulması, gerektiğinde ana model, desen ve renkler korunarak edep adap ve inanca göre uygun şekillerde uyarlanması 30.06.2020 tarihine kadar uzatılmıştır.”


TIKLAYIN – Sağlık Bakanlığı’nda devir teslim töreni: Kemal Memişoğlu, görevi Fahrettin Koca’dan devraldı

Sağlık Bakanı Memişoğlu ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Kurum yemin etti

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir